Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik baza pytańciąża i sprawy kobiece
Warto wiedzieć
zwiń szukanie zaawansowane

Pytanie użytkownikazadaj pytanie specjaliście

Pytanie z działu: Ciąża i sprawy kobiece

krwawienie/plamienie w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych (yasmin)

"Witam, od prawie 2 lat przyjmuję antykoncepcje, zaczęłam od plastrów, które okazały się nie dla mnie (przez 17 dni miałam krwawienie), potem od razu przerzuciłam się na yasmin, z którego byłam bardzo zadowolona aż do teraz. Gdy do końca opakowania zostało mi 5 dni zaczęłam mieć jakby ciemne plamienie, wydawało mi się, że to jakaś infekcja, ale wczoraj (przedostatnia tabletka) plamienie zamieniło się na delikatne krwawienie, takie jak z końca okresu. Przy tym mam nabrzmiały brzuch i bóle podobne do miesiączkowych. Dodam, że wyjątkowo planowałam nie robić przerwy między opakowaniami (bardzo mi na tym zależy). Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale 6 miesięcy temu miałam jakąś infekcję, której od razu się pozbyłam, poza tym 2 razy od tamtego czasu występowało u mnie kilkudniowe brązowe bezwonne delikatne plamienie, które samo ustępowało, poza tym nie towarzyszyły temu żadne inne objawy. Co to może być? Czy mogę nie robić przerwy między opakowaniami? Czytałam, że krwawienie przed końcem opakowania może wiązać się z tym, że powinnam zmienić tabletki na silniejsze,czy wiąże się z tym mniejsza skuteczność antykoncepcji/zwiększone ryzyko zajścia w ciążę? (Nie mam możliwości w najbliższym czasie skontaktować się z ginekologiem, ponieważ przebywam na urlopie za granicą) Z góry dziękuję za pomoc."

pytanie zadane w dniu: 08.02.2013

pytanie zadane przez: Sithaya, 21 lat

TAGI:

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?