Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik nasze tematy
Jak rozpoznać wampira energetycznego? 123RF

Jak rozpoznać wampira energetycznego?

Długi czarny płaszcz z postawionym kołnierzem, przystojna twarz, hipnotyzujące spojrzenie i długie kły, brak odbicia w lustrze, cienia oraz trumna zamiast łóżka - taki obraz najczęściej pojawia się nam przed oczami, gdy pada hasło wampir. Oprócz tych legendarnych postaci, istnieją jednak wampiry o zupełnie innej naturze i przyzwyczajeniach. Takie, które zamiast w Transylwanii, mieszkają obok nas i które nie muszą wysysać krwi, by pozbawić życia. Wystarczy im, że wysysają siły witalne.

Podziel się:
Długi czarny płaszcz z postawionym kołnierzem, przystojna twarz, hipnotyzujące spojrzenie i długie kły, brak odbicia w lustrze, cienia oraz trumna zamiast łóżka - taki obraz najczęściej pojawia się nam przed oczami, gdy pada hasło wampir. Oprócz tych legendarnych postaci, istnieją jednak wampiry o zupełnie innej naturze i przyzwyczajeniach. Takie, które zamiast w Transylwanii, mieszkają obok nas i które nie muszą wysysać krwi, by pozbawić życia. Wystarczy im, że wysysają siły witalne.

Spotkanie z wampirem

„Gdy do naszego towarzystwa dołączyła nowa dziewczyna naszego kolegi, coś dziwnego zaczęło się ze mną dziać” - opowiada pani Monika. „Podczas wspólnych spotkań bardzo się męczyłam. Na początku było w porządku, tylko z czasem dziewczyna coraz bardziej nachalnie usiłowała skupić na sobie uwagę innych. Przebywanie w jej towarzystwie zaczęło mnie powoli wykańczać. Po spotkaniach z nią czułam się totalnie wycieńczona, nie miałam na nic siły, bolała mnie głowa, słabo sypiałam i było mi często najzwyczajniej smutno. Przez długi czas nie mogłam zrozumieć tego dziwnego stanu, w który popadałam. Dopiero, gdy kolega zerwał z nią znajomość, wszystko wróciło do normy i na nowo mogłam się cieszyć spotkaniami towarzyskimi w gronie przyjaciół. Wtedy ktoś mi powiedział o istnieniu wampirów energetycznych i myślę, że ta dziewczyna właśnie kimś takim była”.

Jak sama nazwa wskazuje wampir energetyczny to ktoś, kto wysysa z nas energię. Czasami symptomy są łagodne, a czasami bardziej poważne. Po spotkaniu z taką osobą, dopada zwykle ogromne zmęczenie, poirytowanie, zdenerwowanie. Czasami pojawia się ból fizyczny: głowy, mięśni i zły nastrój. Już kilka chwil spędzonych w towarzystwie wampira może pozbawić zupełnie wigoru i chęci do życia.

Cechy wampira energetycznego

Wampiry znane z filmów i kart powieści żywią się ludzką krwią. Wampiry energetyczne do szczęścia potrzebują jedynie sił witalnych i ludzkiej energii oraz emocji, które wysysają z otaczających je osób. Tak naprawdę trudno rozpoznać wroga na pierwszy rzut oka. Na początku takie osoby wydają się przyjacielskie, inteligentne i błyskotliwe. Nie zdradzają tego, co kryją pod sympatycznie wyglądającą maską. Dopiero po pewnym czasie znajomości, gdy już wzbudzą zaufanie i stworzą więź, zaczynają odkrywać swoje prawdziwe oblicze i dopiero wówczas można zrozumieć, z kim ma się do czynienia.

Dlaczego tak się dzieje?

Osoba wysysająca z innych energię robi to nieświadomie. Jest zwykle egocentryczna i samolubna i każdą rozmowę zawsze nakierowuje na swoją osobę. Wciąż mówi tylko o sobie, o swoich sprawach i zmusza rozmówcę, a właściwie odbiorcę swojego monologu do skupienia całej uwagi tylko na swojej postaci, zupełnie nie licząc się z uczuciami tej drugiej strony. Wampira nie interesuje, co masz do powiedzenia i co czujesz, jakie jest twoje zdanie. Jest tylko wciąż rozbrzmiewające: JA, JA, JA.

dodaj opinię

tak czy uważasz, że to dobra porada?

127 osób uważa, że jest to ważny temat

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: 0 [0]
~Laura :) [2013-11-02 13:35]

moim zdaniem ważne ;)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~RR [2013-10-16 08:53]

Kiedy czytam te komentarze to cieszę się, że jest tylu normalnych ludzi, od razu mi lepiej...Jakoś w koło pełno złośliwych i mściwych.

odpowiedz

Ocena: -6 [14]
~MAX [2013-08-12 21:40]

I POŁOZE SIE NA NIEJ I BĘDĘ JEJ SSAŁ ŁECHTACZKĘ ZE 3 GODZINY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [10]
~wojtek [2013-08-12 22:39]

Protestuję przeciwko temu by niejaka Anita Demianowicz , obrażała osoby mające borderline . Sam mam borderline i jest to przede wszystkim zaburzenie osobowości wynikające z traumatycznych przeżyć w dzieciństwie . Na jakie podstawie ta pani pomawia osoby które na to cierpią? Czy ona zna jakąkolwiek osobę z borderline ? To jest również pytanie do redakcji która publikuje bzdury wymyślone przez jakąś nawiedzoną przez wampiry ;) panią .

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +15 [15]
~Obserwatorka2 [2013-08-12 19:35]

To ja w takim razie jestem takim wampirem energetycznym, tzn. kiedyś byłam nim w większym stopniu, teraz w mniejszym. I faktycznie źródło tkwi w dzieciństwie. Ja byłam pozostawiona sama sobie, głównie przez matkę, a jeżeli już była przy mnie, to stale mnie krytykowała. Moje poczucie własnej wartości legło w gruzach. Teraz moja mama sama udała się na terapię i wiele rzeczy zrozumiała. Szkoda tylko, że tak późno. Faktycznie, tkwi we mnie chory perfekcjonizm, poczucie, że tylko ja mam problemy i w ogóle jestem jakaś inna (daleka jestem od narcyzmu). Najlepiej funkcjonuję, jak mam masę rzeczy na głowie i nie mam czasu myśleć. Często narzekam. Wyobrażam sobie, jak się czasem ludzie czują w moim towarzystwie.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +3 [3]
~ANTY [2013-08-13 07:25]

to kazde male dziecko to wampir energetyczny - nic innego tak nie pochlania dobrze energii

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~JACK [2013-08-13 06:21]

PSYCHOLOG CZY POLITYK OBAMA LUB TUSK, KULEGA CZY KULEZANKA WSZYSTKO JEDNO, - CZŁOWIEK RZĄDZI DRÓGIM CZŁOWIEKIEM KU JEGO ZGUBIE - ZAZWYCZAJ

odpowiedz

Ocena: +1 [7]
~do krytyka [2013-08-12 18:47]

krytyk-gratuluje bardzo mądrej wypowiedzi..podpisuje sie obiema rekoma....psychologia uczy dbania o swoja du..e ,a nie o dobro drugiego czlowieka...ofiara przemocy potrzebuje zainteresowania i wsparcia z zewnątrz a nie wymadrzania sie i uczenia jak obronic sie przed przemocowcem,,,takze kluczowa sprawą jest pomoc rodziny i znajomych ,a nie odwracanie sie od problemow drugiego człowieka...juz sama swiadomosc ze ktos jest,ze komus na nas zalezy ,ze ktos sie za nami wstawia daje siły do zycia i zmagania sie z trudna sytuacja...tez uwazam ze psychologowie maja czesto tak zwichrowane psychiki i sposob myslenia ze udzielanie przez nich pomocy innym ludziom moze prowadzic do prawdziwych tragedii

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +10 [22]
~krytyk [2013-08-12 16:18]

Od niektórych porad psychologów to ludzie ,,głupieją" i stają się jeszcze większymi narcyzami i egoistami, bo nawet wtedy, gdy ktoś jest krzywdzony i staje sie mimowolną ofiarą np. przemocy domowej, która bywa okrutna, to dla własnego wygodnictwa i z czystego egoizmu - który i tak u wielu ludzi jest mocno zakodowany - ,,bliscy" odwracają się od osoby, która potrzebuje pomocy, a psychologowie łapią w ten sposób w swoje sidła osobę krzywdzoną i testują na niej swoje terapie, nie zawsze potrzebne i skuteczne. Słabszym i krzywdzonym powinno się pomagać, dla zasady i z poczucia obowiązku i odpowiedzialności, a wtedy otrzyma się zwrot okazanej miłości bliźniemu, tak jak mówi o tym Kościół, a nie uczycie ludzi myślenia wyłącznie o sobie, zwanego samolubstwem czyli sprzyjanie narcystycznym wampirom energetycznym, które na pewno bardziej potrafią zaszkodzić niż ktokolwiek inny. Badania przeprowadzone przez niezależnych naukowców, o których wspominał p. Piotr Tymochowicz dowodzą, że 90 % psychologów ma zaburzenia osobowości, a oddanie im tak ważnej funkcji, jaką jest wpływ na ludzkie decyzje, w postrzeganiu dobra i zła i ogólnie, kształtowanie postaw życiowych, może przyczynić się do prawdziwych ludzkich dramatów i tragedii, czego przykładów z życia wziętych, jest coraz więcej. Poza tym pomiędzy przedstawionymi typami wampirów energetycznych istnieje sprzężenie zwrotne, bo każdy człowiek może być jednym z nich, w zależności od sytuacji życiowej w jakiej się znalazł.Takie porady sprzyjają psychopatom, przemocowcom, oraz pogłębiają w społeczeństwie tzw. znieczulicę.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: -7 [15]
~p.p. [2013-08-12 22:37]

tak można nazwać wszystkich z PiS-u !!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [2]
~megi [2013-08-12 23:22]

matko to przecież mój partner, kropka w kropke

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -7 [23]
~oiu [2013-08-12 18:58]

Zapachnialo Sredniowieczem ha..ha...a moze jakis stosik..? ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
~czarnyhs [2013-08-12 23:46]

wypisz - wymaluj - moja (niestety) siostrzyczka!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -1 [1]
~kjhg [2013-08-12 23:55]

Wielu mezczyzn , to wampiry psychiczne. Przez cale zycie wysysaja energie z kobiety. Najwiecej jej czerpia w czasie akcji seksualnej..... Kobieta przez pol dnia , jest po tym oslabiona...chociaz wszystko moglo trwac , tylko pare minut.....

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~mmm [2013-08-12 23:35]

Moja rodzina też tak ma. Jak przyjadą to wszystko dobro wyssą a zostawią truciznę. Dziurki nie zrobią a krew wypiją.

odpowiedz

Ocena: +4 [20]
~kalba [2013-08-12 21:16]

spotkalem kiedys taka osobe. Jej partner ciagle na cos chorowal. Mlodo umarl. Popatrzcie wokol siebie. Wiele kobiet wysysa z partnerow energie zyciowa. Oni mlodo umieraja, a one przezywaja ich o wiele lat. Osoby z ich otoczenia gina tragicznie albo umieraja z powodu chorob. Czasem czyta sie o tragediach rodzinnych. Maz umiera na zawal, dzieci gina w wypadkach, a wdowa (zrozpaczona) zyje, zyje, zyje i ...ciagnie sily z nowych ofiar.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [24]
~kama [2013-08-12 20:45]

Totalna bzdura o tych wampirach energetycznych po prostu są to osoby pod wpływem Szatana więc wykańczają innych i kończą źle po czasie, można też być pod wpływem Ducha Świętego i roztaczać wkoło dobrą energię, więc zależy czy w nas jest dobro pochodzące od Boga czy zło od szatana, zależy co wybierzemy.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +2 [6]
~gall [2013-08-12 23:15]

To nazywa się Egocentryzm i narcyzm.wiele mamuś wychowuje swoje Córki w przekonaniu że są kimś wyjątkowymi a tak naprawdę są prymitywne nawet gdy kończą studia(inteligencja wrodzona od wyuczonej to dwie różne sprawy)i obdarzone gadulstwem z którego zazwyczaj nic nie wynika.Takie gwiazdy zazwyczaj omija się szerokim łukiem...HOWK!

odpowiedz

Ocena: +9 [9]
~gd [2013-08-12 22:57]

Wampir energetyczny czy jak go tam zwał to faktycznie ludzie emanujące złą energią. Po prostu źli ludzie. Znam paru takich i najlepiej czuję się jak ich nie ma w pobliżu i ważne jest żeby nie wymieniać ich imion czy nazwisk. To też źle działa na samopoczucie.

odpowiedz

Ocena: +7 [9]
~duop [2013-08-12 22:43]

A ja uważam że te osoby mają coś z głową i wymagają terapii lekarza. To psychopaci których lepiej unikać z daleka. Znam takie osoby miłe uśmiechnięte i przesympatyczne na pierwszy dialog. Ale późniejsze chwile to normalnie zgroza. Jeśli masz inne zdanie to mogą pożreć się swoją szczekaczka. Bardzo odpychający ludzie

odpowiedz

wybierz kategorię

Omówimy go w zaufanym gronie - pomogą nam specjaliści i internauci, którzy mają podobne doświadczenia.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu