Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik kalendarium
31 sierpnia - 16. rocznica śmierci Diany Spencer newspix.pl

31 sierpnia - 16. rocznica śmierci Diany Spencer

Diana Spencer, księżna Walii, skończyłaby w tym roku pięćdziesiąt dwa lata i właśnie doczekałby się pierwszego wnuka. 31 sierpnia 1997 roku miał jednak miejsce wypadek, w którym zginęła nie tylko Diana, ale także jej towarzysz Dodi Al-Fayed oraz kierowca ich samochodu. Kierowca, próbujący umknąć goniącym samochód paparazzi, rozwinął zbyt wysoką prędkość, w wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą.

Podziel się:
Wypadek miał miejsce niedługo po północy w paryskim tunelu Alma. Mercedes księżnej uderzył w jeden z filarów tunelu, zgniatając cały przód samochodu. Siedzący z przodu Dodi Al-Fayed oraz kierowca zginęli na miejscu.

Diana, która zajmowała tylne siedzenie, jeszcze żyła. Pierwszej pomocy udzielił jej niedługo po wypadku paryski lekarz, Frederic Mailliez, który akurat przejeżdżał tunelem i zobaczył rozbity wóz.

Lekarz nie zorientował się, kim była jęcząca kobieta. Jak później zeznał, po zbadaniu poszkodowanej i udzieleniu jej pierwszej pomocy, doszedł do wniosku, że jej obrażenia nie były aż tak poważne - Diana cały czas była przytomna i rozmawiała z lekarzem w trakcie oględzin.

Mailliez wezwał więc pogotowie i odjechał. Karetka, która przyjechała chwilę później, zawiozła księżną do szpitala, gdzie rozpoczęto reanimację. Próba ratowania życia księżnej się jednak nie powiodła - około czwartej nad ranem Diana zmarła. W chwili śmierci miała zaledwie trzydzieści sześć lat.

Pogrzeb odbył się 6 września. W trakcie uroczystości wystąpił przyjaciel Diany, Elton John, który wykonał piosenkę „Candle in the Wind”, dedykując ją tragicznie zmarłej księżnej. Na trasie przejazdu trumny w Londynie na ulicach pojawiło się ponad milion osób.

Na całym świecie tworzono miejsca pamięci księżnej, w których ludzie zostawiali zapiski i palili świece. Nad tunelem Alma zaś postawiono „Płomień wolności”, który stał się symbolem pamięci o Dianie.

Anna Loska/(AL)/(kg), kobiecyporadnik.pl

dodaj opinię

tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że jest to ważny temat

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: 0 [0]
~`Nieważne [2013-08-31 19:29]

Takiej kobiety potrzebował świat.

odpowiedz

wybierz kategorię

Omówimy go w zaufanym gronie - pomogą nam specjaliści i internauci, którzy mają podobne doświadczenia.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu